عنوان : شرکت لیزینگ ایران
آدرس اینترنتی : http://www.leasingiran.com
توضیحات :
شرکت لیزینگ ایران بعنوان بنیانگذار صنعت لیزینگ در ایران در تاریخ 21 تیر ماه سال 1354 به صورت سهامی خاص تاسیس شده و تحت شماره 22334 مورخ 21 تیر ماه 1354 در اداره ثبت شرکتها و مالکیتهای صنعتی تهران به ثبت رسیده و در تاریخ 1354/12/30 با عقد اولین قرارداد اجاره عملاً فعالیت خود را آغاز نمود . به موجب صورتجلسه مجمع عمومی در مورخ 1380/6/5 شرکت لیزینگ ایران از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل و در تاریخ 1383/3/11 بعنوان اولین شرکت لیزینگ در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد .
شرکت لیزینگ ایران با نماد "ولیز و کد 01-91-65" سیصد و نود و ششمین شرکت پذیرفته شده در بورس هم اکنون در تالار اصلی بورس با سرمایه ششصد میلیارد ریال درج می باشد و حدود 15000 نفر سهامدار حقیقی و حقوقی دارد .

مـوضـوع فـعالـیت طـبق مـاده 12 اسـاسنـامه بـه شـرح زیـر مـی بـاشـد :

*موضوعات اصلی
خرید انواع کالا و اموال منقول و غیر منقول (مطابق بند الف ، ب و ج ماده 5 دستورالعمل تاسیس ، فعالیت و نظارت بر شرکتهای لیزینگ مصوب 1386/4/16 شورای پول و اعتبار ) و واگذاری آنها به متقاضیان در قالب عقود اجاره و یا فروش اقساطی .
* موضوعات فرعی
خرید و فروش انواع اوراق بهادار به منظور مدیریت نقدینگی در چهارچوب قوانین و مقررات و دستورالعملهای ذیربط . شرکت مجاز نیست سهام بانک و یا موسسه اعتباری را که بی واسطه و یا با واسطه سهامدار شرکت محسوب می شود خریداری نماید .

+++ فعالیت شرکت در حال حاضر اعطای تسهیلات اجاره بشرط تملیک برای انواع خودروهای سواری ، خودروهای کار ، سبک و سنگین ، ماشین آلات سنگین راهسازی ، معدنی و صنعتی ، ماشین آلات تولیدی و خدماتی ، دستگاهها و تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی ، ساختمان و غیره می باشد .

کلمات کلیدی :
شرکت لیزینگ ایران
تعداد دفعات بازدید از لینک : 2538